Вітаю Вас ГістьНеділя, 27.05.2018, 02:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Літній душ - кому по кишені?
Село Блиставиця – за якихось тридцять кілометрів від центру столичного Києва. Але й тут кожен п’ятий мешканець  про гарячу воду тільки мріє. Для бабусі Марії, яка весь вік пропрацювала в полі, за щастя ось такий вуличний  душ. Тепер улітку  вона має теплу воду, безкоштовно підігріту сонцем.

Марія – власниця літнього душу

 «Це баня моя така сільська, щоб мені літом йду з городу, грязна, я зайшла туди, помилася, і пішла в хату спати ввечері. За день сонцем воно нагрівається, а як не нагріється за день, сонця не має, я подогріваю на плиті каструлю води, заливає туди теплої в хо лодну, і помиємося ми, і хорошо»


Простенький літній душ зять Марії Чайки зробив зі звичайних дощок, які знайшлися у дворі. В  магазині купили лише пластиковий бак. І тепер майже щодня онука  Наталя наносить у нього  криничної води – відер зо 20-ть. До вечора, коли вдень пече  сонце,  вона може нагрітися  до 40 градусів. Але таке буває рідко.  Особливо нинішнього дощового літа. Тож воду все одно доводиться підігрівати на газУ. 


Наталя - власниця літнього душу

 «З городу приходиш, вже душ нагрітий, можна сміливо йти купатися, легше стає, не надо ніяких бойлерів, не потрібно за світло, за газ платити, за воду – за теплу, за гарячу. Все своє, без економії, не переплачуємо нічого»

Щоб наповнити  бак, Наталя витрачає півгодини.  Можна й насосом закачувати воду, але ж де його взяти, коли пенсія в бабусі всього 800 гривень. Через це немає в будинку і централізованого водогону. Але літній душ роблять  навіть родини, для яких гаряча вода - не проблема. 


Марія – власниця літнього душу

«Ото в сусіда і хаті є, і в садочку є. Він у хаті зимою миється, а літом каже, що економія газу, бо треба щоб вода грілася в хаті, то він собі зробив у садочку. І сонце нагріває, і він там миється»

Щоправда, кажуть селяни, сонце гріє для них воду недовго -  лише чотири місяці на рік.  На початку осені знову доведеться палити  газ, дрова, вугілля або електрику. От якби вони могли   скористатися винаходом молодого науковця Костянтина Михайлова, то мали б гарячу воду від сонця  – цІлих вісім місяців. І економія була б удвічі більшою.
Якщо для селян тепла вода – це один із способів виживання в рамках української пенсії, то на ринку літній душ – непоганий бізнес.Вартість літнього душу напряму залежить від ціни бака. Найменший – на 85 літрів – обІйдеться у 225 гривень, на тонну -  у 2750-т . Для таких об’ємів необхідно встановлювати ще й насос – який коштує від восьмисот гривень.
Консультант Олександр показує : великі, на кілька тонн, баки, невеличкі, для звичайної родини, різної форми та кольору. Але всі вони закриті або пластиком, або металом, отже, вода нагрівається від тепла їхніх стінок, а не безпосередньо від сонця, як у розробці Михайлова.


Олександр Пузанов – співробітник магазину «Дім і Сад» (Вишгород)

 «Сзади меня представлены емкости, пластиковые, киевского и одесского производства, в которых используется специальный пластик. Пластик кислотостойкий, пищевой, туда можно заливать даже агрессивные жидкости, и естественно, пищевую воду. 0.56 Пластик этот выдерживает – от минус сорока. Даже если вы забыли слить воду, его не разрывает до 45 градусов. И естественно, выдерживает высокие температуры – до 80 градусов»А це складна гелієва система. Воду тут підігрівають сонячні батареї за допомогою спеціальної рідини в змійовику

Олександр Пузанов – співробітник магазину «Дім і Сад» (Вишгород)
«Есть также автономные системы, которые сами подкачивают воду, по мере ее использования из бака. Можно также поставить и тэн. Также в продаже есть солнечный коллектор – это гелевая система. Объемом на 200 литров проточной воды. То есть 200 литров он нагревает, и по мере использования добавляет сам воду и ее подогревает»

Вартість такого агрегата - 27 тисяч гривень. Не порівняти з трьомастами гривнями, які витратила Марія Чайка на свій літній душ. Але спільне в обох систем є –тепло  швидко втрачається  – навіть від невеликого вітру.  Якщо ж  погода туманна – вода в них практично не нагріється.  Як  виправити цей недолік, показав манівець Костянтин Михайлов. Температура води в його бакУ  вже перетнула позначку + 80 градусів. Природа охоче ділиться із ним своїм теплом навіть у  листопаді!

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (14.06.2013)
Переглядів: 5867 | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК