Вітаю Вас ГістьНеділя, 27.05.2018, 02:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Народні прикмети - найточніший прогноз?
Наталка Голеня  - професійний синоптик. Працює в українському Гідрометцентрі багато років. Погоду визначає за допомогою комп’ютерних програм та даних, які надходять з усього світу. Однак вона не відкидає і народних прикмет. Здобутки предків, хоч і рідко, але й зараз можуть стати у пригоді.

Наталя Голеня, синоптик українського Гідрометцентру

«Коли 15-го лютого зима зустрічається з весною, і яка цього дня погода, якщо з стріхи капає, значить скоро буде весна, і зима швидко залишить. Звичайно вони не здійснюються зараз, не кожного року. Буває, може таке бути, що трапиться»

Наші спостережливі пращури сформували  цілу систему передбачення погоди. Приміром, вони помітили цікаву закономірність: що вищий сніг узимку, то більше зелені влітку. Один із найточніших короткострокових прогнозів – за візерунками, намальованими морозом на шибках: вертикально піднімаються по склу пагони крижаних рослин – буде студінь, а нахиляються - відлига. Живі істоти також допомагали людям робити передбачення.


Наталя Голеня, синоптик українського Гідрометцентру

 «Прогнозові прикмети на короткий термін здійснюються з приводу поведінки тварин, комах, різних істот перед зміною погоди. Воно засноване на фізиці атмосфери. Змінюється тиск, вологість перед переміщенням атмосферного фронту чи зміни відбуваються в полі тиску, в полі вологості. Таким чином комахи і тварин поводяться по різному»

Марія Павлівна - одна з небагатьох у селі може самостійно визначати, яка буде погода.  Цій жінці не потрібна ні метеорологія, ані математика. Для неї синоптики – сонце, роса і туман.


Марія Павлівна, жителька Київської області

«Ідеш на город вранці, стежечкою ідеш-ідеш, тільки роси вранці немає – тоже буде дощ, коли вже сильна роса – тоді вже жди жаркої погоди. Виходиш, ідеш дальше-дальше городом, тільки чуть-чуть туман на березі там, туман-туман, і якщо той туман вранці розходиться – жди жари, сонце буде

І городина бабусі про погоду розкаже: якщо цвіт картоплі наче зав»яв – чекай дощу. Народні прикмети на селі – найдостовірніший прогноз. Ось Надія Василівна найкращими синоптиками вважає пташок.


Надія Василівна, жителька Київської області

«Если дятел громко кричит – на сухую, жаркую погоду. Если вороны кричат громко – на дождь. Ласточки низко летают – на дождь. Воробьи если купаются в песке – тоже на дождь»

Навіть у 21-му столітті люди не перестають користуватися давніми спостереженнями своїх предків. Жителі Рима, приміром, довіряють прогноз погоди фрескам Мікеланджело в Сікстинській капелі. Якщо вони темніють - буде дощ і гроза, яскраві - дощу не буде, навіть коли небо захмариться.


Наталя Голеня, синоптик українського Гідрометцентру

«Це як будь-яка статистика, певною мірою вони колись справджувались, і можна сказати, що вони і тепер справджуються. Але це здійснюється не кожного року. А особливо зараз, коли клімат змінюється, ми маємо глобальне потепління, то ці прикмети майже не діють вже»

Що переможе – математика чи народна мудрість – покаже час. Проте ані досвід, ані наука не передбачать стовідсотково погоди, адже вона – примхлива.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (11.06.2013)
Переглядів: 6960 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК