Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:01

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Нова електрика
Щоб у вашій квартирі з’явилося світло – тепер не потрібно жодних дротів та елементів живлення. Досить лишЕ натиснути ось на цю кнопку – демонструє свій винахід Олег Древаль. Пристрій працює від  екологічно чистих джерел енергії. 
Олег Древаль, учень Малої академії наук України
По-перше це має бути сонячна батарея, яка працює від хатнього освітлення, коли воно ввімкнено або від сонячного освітлення протягом дня. По-друге, там є такий спосіб застосування енергії, якою раніше ніде не застосовували, тобто коли ми натискаємо на вимикач, спрацьовує портативний п»єзоелектричний елемент, який заряджає конденсатор і від цієї енергії працює передавач. І по-третє, джерелом енергії я вирішив обрати вільні коливання будівельних споруд»
П’єзоелектричний ефект – виникнення електричних зарядів від механічної дії. Найпоширенішими  п»єзоелектриками є кварц, хлорид натрію, сегнетова сіль, титан барію та інші кристалічні речовини. Найчастіше такий механізм застосовується в запальничках.
 Пристрій – невеликий за розміром.  Складається із двох частин.  Приймач сигналу – розміщується  біля освітлювального приладу. А кнопка – працює як пульт. Сигнал ловить навіть через стіни. Тож умикати світло можна з інших кімнат.   ПідІйде і для  житлових приміщень, і для  промислових.  Олег пояснює – найголовніше, що його винахід дає значну економію. Якщо написати програму, можна встановити  не лише інтенсивність світла,  але й визначити  години,  коли воно буде вмикатись або вимикатися. Крім того, це і заощадження коштів на проводці. 
Леонід Древаль, батько Олега
Если посмотреть на стоимость медного провода на рынке, которая больше 5 гривен сейчас и умножить на этот эффект, который можно получить. При стоимости контролера в пределах 20 гривен, то естественно, что выигрыш получается очень существенный.»
Мідний дріт із подвійною ізоляцією коштує в середньому 9 гривень за метр.  Щоб провести електрику в однокімнатній  квартирі, його потрібно від вісімдесяти до ста п»ятдесяти метрів. Тобто  лишЕ на матеріал вИтрати становитимуть 1350 гривень. 
Винахідник каже, що в нас продають схожі іноземні пристрої. Але вони потребують постійної заміни елементів живлення. Його ж розробка може працювати  без ремонту чверть століття. І головне  -    ціна комплекту не перевищить  20-ти доларів. Імпортні аналоги на нашому ринку вдесятеро дорожчі.
Популярна  на Заході концепція "розумного будинку" передбачає використання сучасних дистанційних автоматичних пристроїв - вимикачів, реле, трансформаторів, терморегуляторів, світлосигнальної арматури. Вартість комплекту - від  600-т  доларів.  Якщо використовувати винахід Древаля, вИтрати на електрику можуть знизитися у 8-10 разів.
Над своєю розробкою Олег почав працювати, коли став учнем Малої Академії наук. Пригадує, робота так захопила, що навіть свою квартиру  перетворив на експериментальний майданчик.  Результати його наукової співпраці з педагогами оцінили навіть за кордоном. На світовому конкурсі в  Лос-Анджелесі винахід завоював четверте місце. І ним уже зацікавилися китайці.
Сьогодні Олег Древаль  і далі шукає нестандартні рішення у сфері електроенергетики. Ось, наприклад, створений ним  макет рухомої панелі для сонячної батареї. Працює за принципом соняшника: «голова» пристрою сама повертається до джерела енергії – сонця або освітлювального приладу. Зупиняється, коли  світло зникає. Без такої панелі робота сонячної батареї  - менш ефективна.
Олег Древаль, учень Малої академії наук України
От що відлякує зараз споживача в Україні від альтернативної енергії? Те, що це дорого, по-перше. Тобто, якщо покрити дах сонячними батареями буде набагато дорожче, ніж усе життя забезпечувати себе державною енергією. А я вважаю, що можна розробити такий додатковий пристрій, який би не коштував багато. Але який би суттєво поліпшував роботу цих панелей.»
Доведено, що ефективність роботи сонячної батареї залежить від того, під яким кутом на неї падає проміння. А оскільки протягом дня сонце рухається – кут змінюється. Тож навіть  дорогі батареї працюють  ухолостУ. Якщо  ж їх обладнати такою панеллю – жодного сонячного променя не буде втрачено – запевняє винахідник.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (21.07.2011)
Переглядів: 1680 | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК