Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Офтальмологія - ювелірна медицина
Лікувати деякі із цих захворювань уміли ще 4 з половиною тисячі років тому. У Єгипті археологи знайшли флакони із залишками спеціального зілля для очей. У середні віки найбільшим порятунком почали вважати - окуляри. Батьківщина окулярів – Італія. Припускають, що їх винайшов 1284 року Сальвіно Д'армате. Але до 16-го століття окулярами могли користуватися тільки далекозорі. У деяких країнах Європи їх носили і задля імпозантності. У 18 столітті в Америці окуляри були доступні лише багатіям, бо коштували - 200 доларів, стільки, як табун коней.
Проте в давнину могли тільки зупиняти захворювання. Виліковувати їх навчилися офтальмологи вже в наш час. 

Святослав Сук – керівник центру лазерних методів лікування ока «Центр мікрохірургії ока»

Катаракта – это практически решенный вопрос. С помощью современных хирургических методик удается помогать этим пациентам, и в большинстве случаев возвращать зрение.

Сьогодні очі лікують уже не зіллям, а за допомогою надсучасних лазерних технологій. Вперше такий промінь в офтальмології випробували ще в 60-х роках минулого століття. Зараз без нього - як без рук. Щороку у світі проводять сотні тисяч операцій різної складності. Перед кожною - ретельна діагностика: визначають захворювання і метод лікування. І відповідно – настроюють лазер зі спеціальними властивостями. Якщо, приміром, потрібна операція на значній глибині ока - використовують лазер з інфрачервоним променем.


Святослав Сук – керівник центру лазерних методів лікування ока «Центр мікрохірургії ока»

Существуют лазеры с разными длинами волн. Эти длинны волн специальным образом взаимодействуют со структурами глазного дна, и в тех или иных ситуациях в зависимости от той цели, которую задает доктор, они производят свое позитивное действие.

Під час операції людина сидить на стільці, голова -  зафіксована. Лікар за допомогою маніпулятора визначає напрям лазерного променя і регулює його потужність. Хірургічне втручання, залежно від складності, триває від 5 до 30 хвилин. І лише під місцевим наркозом. 


Святослав Сук – керівник центру лазерних методів лікування ока «Центр мікрохірургії ока»

Пациент из неприятных ощущений чувствует яркий свет, мигание яркого света, вспышки яркого света, и возможно легкое покалывание. Но как правило пациенты переносят эту операцию комфортно.

Після операції пацієнт ще 20 хвилин може відчувати дискомфорт. За два тижні вже можна прогнозувати його подальше лікування. Адже в складних випадках, таких як відшарування сітківки, самим лише лазерним втручанням не обмежитися. Чотири роки тому Ольга Горєлкова раптом перестала бачити на ліве око. Злякалася не на жарт. Тож на операцію погодилася без вагань. Лікарі пояснили, жінка осліпла б, якби не пройшла лазерної хірургії.


Ольга Горєлкова – пацієнтка

Різко погіршився зір, протягом двох місяців зробили операцію. Трошки страшно було звичайно. Тому що перший раз. Але нічого страшного, безболісно, без нічого. Сіла в це крісло, лазером мені припалили сітківку, недовго тривала операція, болі ніякої не відчувала.

Лікарям вдалося нормалізувати стан сітківки, але цілком відновити зір при такому захворюванні неможливо. Зараз жінка що півроку мусить приїжджати на консультацію.


Ольга Горєлкова – пацієнтка

Два місяці тому мені зробили уколи, і сьогодні я була на прийомі, сказала, що значне покращення. Я краще почала бачити, правим оком, і ліве перестало боліти.

Лазерна хірургія повернула Ольгу Павлівну до активного життя – вона головний бухгалтер, і щодня працює за комп’ютером та з паперами. Зір –  її основне знаряддя праці. Шкодує лише, що раніше була неуважна до свого здоров’я. У неї цукровий діабет. У 90-та відсотків таких хворих уражається сітківка ока. Якщо вчасно не зреагувати – її відшарування і втрата зору  - гарантовані. 


Святослав Сук –керівник центру лазерних методів лікування ока «Центр мікрохірургії ока»

У нас на Украине официально зарегистрированных людей, болеющих сахарным диабетом около 1 миллиона. Представьте себе, что в большинстве из этих пациентов рано или поздно возникает диабетическое осложнение на глазному уровне, которое требует своевременной помощи.

Лікар Святослав Сук закликає людей не нехтувати своїм здоров’ям. Мінімум раз на рік потрібно консультуватися з офтальмологом.
Настя РудьТимчасом,  лазерна хірургія вдосконалюється і робить нові кроки, які в майбутньому дадуть змогу цілком відновлювати зір навіть у таких складних випадках, як відшарування сітківки. Вже зараз розробляється спеціальний зонд, здатний проникати безпосередньо в око хворого через крихітний отвір. Такий лазер дасть змогу хірургам проводити операції з набагато більшою точністю. Зацікавив лікарів і винахід Насті Рудь. Кажуть, хотіли б перевірити його на практиці.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (29.09.2011)
Переглядів: 1840 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК