Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Павуки - найулюбленіші домашні екзоти
У цього молодого павука хороший апетит – він їсть раз на три-чотири дні. Його старші родичі можуть харчуватися лише раз на місяць. До речі, відмовляється від їжі павук і під час линьки. Стару оболонку скидає, коли з неї вже виріс. Після чого стає дуже тихим – чекає, поки його нова, ніжна шкіра за тиждень знову затвердіє.

Володимир Назарко – адміністратор виставки «Джунглі парк»

Коли вони линяють, вони перекидуються на спину. І вони за тиждень до линьки, і тиждень після неї можуть не їсти нічого. І це нормальне явище. Пауки-птахоїди в основному їдять тараканів, можуть їсти великі пауки маленьких мишок, новонароджених. Взагалі у павуків птахоїдів є два ікли, вони називаються хіліцери – це дві голки. Вони коли піймають свою жертву, то тими голками запускають яд, цей яд розчиняє жертву, і він тими голками висасує.

На цій виставці тварин  - павуки  у фаворі.  Біля них завжди -  відвідувачі, розповідає Андрій Марокко - власник 30 видів птахоїдів. Він знає кожного павучка змалечку. Каже – вони його  не лякають, навпаки - заспокоюють. Припускає, саме тому люди заводять їх удома. 


Андрій Марокко – власник виставки «Джунглі парк»

Если паук обычного вида, не ярко окрашенный, от 50 грн за паучка не такая большая цена. У нас самый дорогой – это ультрамариновый индийский, королевский – порядка 250-300 евро. Плюс – самый крупный паук мировой фауны – террафозе блонди – самка такого паука стоит около 500 долларов.

Павуки нерідко входять до рейтингів найзагадковіших істот планети. В пустелі Сахара вчені знайшли павука, який пересувається перекидом. Він здійснює сальто через голову, при цьому три ноги ніколи не відриває від землі. Швидкість його руху може сягати двох метрів за секунду. Павук-птахоїд Голіаф – найважчий – його маса 170 грамів. Може їсти навіть отруйних змій. Павук Атева не змінився з доісторичних часів. А його вік , як вважають, понад 300 мільйонів років. Мешкає тільки в Центральній і Південній Америці та Західній Африці.

Отруйні всі павуки, каже Володимир Назарко, однак смертельно небезпечних на цій виставці немає. Більше шкоди може бути від ворсинок птахоїда. 

Оксана Мороз – провідний зоолог відділу акватераріуму Київського зоопарку

У більшості видів оволосіння тіла – є небезпечним для дихальних шляхів, в деяких людей щетинки і волоски можуть викликати алергійні реакції, дерматити навіть, і у деяких видів павуків ці волоски можуть бути навіть отруйними, але як правило таких павуків з отруйними волосками вдома не утримують, а утримують в якихось закладах, як от зоопарки.

Втім не можна казати, що всі павуки безпечні – наприклад, укус «чорної вдови» без термінового лікування – прямий шлях на цвинтар. Її отрута у 15 разів сильніша ніж у гримучої змії. До речі, лікувальну сироватку у разі укусу видає санепідемслужба. Бразильський мандрівний павук своєю отрутою може вбити 225 мишей. А після контакту з південноамериканським павуком-скрипалем на одужання може знадобитися кілька місяців – його токсини руйнують кров. Але парадокс – отрута може не лише вбивати, але й лікувати. За своєю дією вона схожа на штучні сучасні снодійні і заспокійливі препарати, тільки без побічної дії та без звикання.


Оксана Мороз – провідний зоолог відділу акватераріуму Київського зоопарку

Є дослідження, якого характеру цей яд, це і нейротоксини, і і гемолітична отрута, але в принципі, так як достатньо виробляється отрути зміями, то зараз ці не впроваджується ця отрута у виробництво. Але такі дослідження весь час проходять.

Поки що в медицині маємо одиничні приклади використання павучої отрути. Гемолітичну, приміром, успішно застосовують для розчинення судинних тромбів. У сільському господарстві нею вже частково  замінюють пестициди -  для боротьби  зі шкідниками. Крім отрути не менш цінною для людини може бути павутина. Її можна застосовувати в оптико-волоконних системах передачі даних – у комп’ютерах із павутинним волокном сигнали передаватимуться майже зі швидкістю світла. А ще вона корисна і для медицини.

Ще в давнину медики лікували павутиною важкі рани. З’ясувалося, що за своїми характеристиками вона найбільш близька до лімфи – основного елемента імунної системи людини. Нині планують із  павутиння створити спеціальну пористу плівку для лікування опіків - вона добре пропускатиме кисень і водночас убиватиме бактерії. Із цього матеріалу можна робити й наноконтейнери, мікро-кульки, в які поміщати ліки і вводити їх у мозок  хворих на рак. Приваблює павутинний шовк і дизайнерів одягу. 

Оксана Мороз – провідний зоолог відділу акватераріуму Київського зоопарку

Деякі дизайнери використовують павутину – плетуть з неї якісь гарні речі, сукні, деякі компанії по виробництву спецодягу використовують павутину, тому що вона досить міцний матеріал – ось ниточку розрив – вона дуже міцна, і в принципі вона красива, і не колеться, і вона зручна до тіла.

І хоча павуки, як вважають, з’явилися на планеті 380 мільйонів років тому, їх ще й досі мало вивчено. Тож будь-які дослідження, зокрема й проведені учнем Малої академії наук, мають практичну цінність. До речі,  хлопець перевірив і давню прикмету, як за поведінкою цих створінь можна прогнозувати погоду: якщо павук сидить у центрі павутини – буде негода. Якщо під час дощу починає плести сіті – скоро вигляне сонце. Цікаво, що прикмета таки справджується.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (06.04.2012)
Переглядів: 3438 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК