Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:50

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Перші вітрові та сонячні станції
Уперше ідею створення промислової сонячної електростанції ще в 30-х роках 20 сторіччя подав радянський інженер Ліницький, розповідають в Інституті відновлюваної енергетики. А першу сонячну вежу комбінованого типу збудували у США 1982 року.

Юрій Фаворський - головний інженер Інституту відновлювальної енергетики НАН України

 «Комбінована система в даному випадку представляє собою поєднання виробництва електроенергії від фото перетворювачів, виробництво електроенергії через вітрогенератор за допомогою вертикально осьових або горизонтально осьових вітрогенераторів, які просто працюють у незвичному положенні. І також використання енергії підігрітого повітря для того, щоб через теплообмінники відбирати ще певну температуру»

Ефективність комбінованої системи підтверджують розрахунки. За 30 років вартість кіловат-години, виробленої за її допомогою, знизилась учетверо. Нині у світі кіловат коштує чотири центи. Майже стільки ж, скільки й вироблений на ТЕС.


Олег Черноуско - інженер з енергозбереження Інституту відновлювальної енергетики НАН України

 «Сам ветер или само солнце, это источники сами по себе нестабильные. То есть, ветер сейчас есть, через секунду вы сами можете видеть, что ветряк стоит и ветра нет. Тоже самое и солнце – ночью его нет, если это пасмурная погода, оно есть, но его меньше гораздо выработка. Комбинация ветра с солнцем позволяет выровнять график генерации в течении года. В зимние месяцы больше ветра, меньше солнца, летом соответственно ветра меньше, больше солнца»Та у великій бочці меду є чимала ложка дьогтю. Вчені стверджують – вітрові й сонячні електростанції шкодять здоров’ю людей, які живуть поблизу них. Небезпечним є інфразвук, який вони продукують.


Юрій Фаворський - головний інженер Інституту відновлювальної енергетики НАН України

 «Спитали місцевої жительки, як ви відчуваєте у сусідньому селі після того як працює фотоелектрична станція, вона сказала, я чую як працюють фотоелементи. Тому що, іде певний звук, вона каже, воно мені нагадує як бджоли гудуть, це фактично статична електрика, тому що на фото станції не має ніяких рухомих частин.

Олег Черноуско - інженер з енергозбереження Інституту відновлювальної енергетики НАН України

 «Есть зоны отчуждения возле ветрогенараторов больших, где в принципе длительное пребывание людей в этой зоне влияет на здоровье. Сначало это на настроение влияет, потому в принципе человек может ощущать дискомфорт не только в моральном плане, но и в физическом»

Цю проблему розв»язав учень Малої академії наук із Тернополя Володимир Гундерчук.  У його розробці - концентраторі швидкості вітру – зубчаста  конструкція зменшує шум, який виникає при обдуванні станції. Тож інфразвук не шкодитиме людині.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (26.08.2011)
Переглядів: 2285 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК