Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:27

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Персональні дані - легка здобич
Лариса Йосипівна, пенсіонерка
 «Вы к нам приедете – он говорит? Я говорю: я далеко живу, называю адрес, где я живу, на ДВРЗ. А он: так вы же к нам приедете. Ваш сын здесь у нас. Я говорю: вообще-то у меня есть сын Саша, но в настояний момент мой Саша находится в Монреале, в Канаде. Ну тогда извините. Им не получилось меня обмануть».

Жінка ледь не стала жертвою злочинців. Вона не розуміє, звідки аферисти дізналися номер телефону та про її родину.   Що таке інформаційна безпека і наскільки вона важлива, Лариса Йосипівна, як і багато людей її віку, навіть не усвідомлюють. Хоча від захищеності персональних даних залежить і отримання пенсії, і сплата за газ та світло, і проїзд  у транспорті. Нині нашим життям керує комп’ютер, у ньому ми  зберігаємо всю інформацію про себе. За нею і полюють хакери.

Микола Грайворонський, доцент кафедри інформаційної безпеки НТУУ «КПІ»
 Люди самі вводять дуже багато даних по соціальних мережах, реєструються в різних службах в інтернеті і так далі. Це треба робити дуже обмірковано і дуже обережно, тому що насправді навіть в законі про персональні дані окремо написано, що якщо людина сама вводить дані десь в інтерненті, то за їх поширення вже ніхто не відповідає

Програмісти визнають, від кібер-злочинців сьогодні ніхто не захищений. Хакери можуть за лічені хвилини створити авіа, залізничну  або автомобільну катастрофу. Залишити без світла та інших благ цивілізації все місто чи навіть країну. Сюжети про це часто демонструють у голлівудських фільмах. Однак такі події можуть стати реальністю. Поки ж найулюбленіша розвага хакерів  –  зламування урядових сайтів та крадіжки  банківських грошей.
В Україні пік діяльності інтернет-злочинців припав на кризу чотири роки тому. Збитків завдано на 17 мільйонів доларів. Дві третини цієї суми – депозитні клієнтські гроші, яких громадянам так ніхто й не повернув. Фінансисти твердять, що вкладники самі винні у зникненні коштів.

Сергій Могильний, завідувач кафедри інформаційних технологій та комп»ютерних мереж

«Укртелекому»
 Ну перш за все якщо клієнт-банк працює, то це або логіни, кард-нали – віртуальні персональні мережі, закриті протоколи шифрування для того і звичайно обмежений доступ людини до цієї інформації. От ми говорим про всякі віруси, про трояни і так далі. Все рівно половина втрати інформації – це людський фактор. Тобто неправильне її зберігання, доступ некомпетентних, витоки. Вона навіть продається, якщо по-чесному говорити

На відміну від пенсіонерки Лариси Йосипівни десятикласник Євген знає: інформаційна безпека – не порожні слова. Хлопець не раз ставав жертвою хакерських атак, а тому дбає про недоторканність свого комп’ютера та персональних даних. І в майбутньому планує професійно зайнятися питаннями захисту інформації.

Євгеній Бєлік, учень десятого класу, Київ
 Перед тим, як наприклад скачати якийсь фільм або якийсь там архів,то перед тим, як його відкрити я одразу його сканую, бо теж були випадки, коли відкриваєш ти архів і одразу комп»ютер починає або перезавантажуватись або поведінка стає не як завжди.

Інформаційна безпека – проблема як усього суспільства, так і кожного громадянина, неважливо – школяр це чи пенсіонер. І хакери постійно це доводять.
У березні цього року хакери погрожують позбавити світ Інтернету через пошукову систему Google. Щоразу при введенні адреси користувач потраплятиме на сторінку з помилкою. Таким чином зловмисники прагнуть насолити держслужбовцям і банкірам, а заодно – і просто повеселитися. Вони навіть закликають користувачів долучитися до їхньої акції.

Андрій Родіонов, науковий співробітник кафедри інформаційної безпеки НТУУ «КПІ»
 Якщо ви слідкуєте за своїм скільки ви трафіку використали в інтернеті – зазвичай це всі провайдери показують, надають статистику – якщо ви бачите, ви знаєте точно, що в цей день ви нічого не робили, не скачували там якихось великих об»ємів інформації, не дивились там відео на YouTube, наприклад, але за цей день написано, що ви використали дуже багато цього інтернет-трафіку, то це теж може бути підозра, що через ваш комп»ютер хтось веде таку активність

В мережі -  швидше, ніж у реальності – комп’ютерні крадії можуть обібрати не лише людину, а навіть і потужний банк. Щосекунди створюється  якийсь вірус. І всі вони націлені на наші гроші, майно і спокій. Тож, кажуть в органах безпеки, будь-які додаткові знання про хакерів  та нові антивірусні програми  сьогодні дуже потрібні.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (08.03.2012)
Переглядів: 1533 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК