Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Почерк, як зародок характеру дитини
Рукописне письмо – більше ніж засіб комунікацій. Ще в давнину люди розуміли, що каліграфія гармонізує розвиток дитини, стимулює розкриття її внутрішніх талантів – розказали в Інституті обдарованої дитини.

Наталя Лук’янчук – психолог, працівник Інституту обдарованої дитини
 «Коли дитина вчиться писати, вона начебто готується до світу, вона вчиться потрохи новому життю. Тобто, от у мене є перше завдання написати щось – я пробував це написати, в мене не вийшло, але я не зупиняюсь, я пробую, щоб воно було краще і краще. Тобто це йде такий розвиток.

Диякон Лев СТЯЖКІН, організатор недільної школи з рукописного письма - цитата
Коли ми працюємо з літерою, намагаємося написати її якомога  краще, в цей час літера працює з нами. І що досконаліше ми намагаємося написати літеру, то досконаліші стаємо самі. Це знали на Сході. Це знали і в радянській школі.

Нещодавно психологи провели дослідження – за допомогою магнітно- резонансного томографа.  І виявили, що у дітей, які часто пишуть рукою,  активність мозку значно вища, ніж у однолітків.
Вчені пояснюють:  все тому, що рукописне письмо –це послідовні логічні рухи- за які відповідає кора великих півкуль  мозку. А   центри  нижчого рівня -  відповідальні за автоматичну роботу. Як наприклад, друкування на клавіатурі- просте натискання клавіш. Ось чому  діти, які пишуть від руки змалечку, мають більш розвинену логіку  і кращу пам’ять.


Людмила Ускова, директор Інституту розвитку психоаналізу
«Кроме того, что идет разработка мозга, есть еще определенный момент – работа мозга с символами, образами, чего в общем то не дает отстукивание на компьютере. Ведь буква, цифра – это сам по себе символ. И наше бессознательное – оно строится на образах и на символах, которое формируется достаточно большое количество лет».

Каліграфічне письмо на підсвідомому рівні формує індивідуальність кожної дитини, кажуть психологи. Почерк формується вже до 7 років. Саме тоді й формуються основні риси характеру.

Наталя Лук’янчук – психолог, працівник Інституту обдарованої дитини
 «Кожна дитина придає певного такого фантастичного або красивого вигляду своїй букві. Ви бачили – у когось якісь завитки не такі, той не так повертає, а можна навіть показати колючість дитинки, або побачити колючість дитини, коли в неї такий почерк гостренький, бувають кругленькі. Багато є моментів, які можуть показати індивідуальність дитинки. А якщо вона буде зараз все набирати на комп’ютері – то мабуть ми щось втратимо»

В Одеській друкарні почали навчати дітей друкувати на комп»ютері ще до того, як вони самостійно зможуть виводити літери олівцем. Для цього на клавіатуру машини перенеслИ знайомі всім із дитинства кубики. Кольорові картинки допомагають дошкільнятам запам»ятовувати одночасно і назви букв, і їх розташування.
Таке навчання пропонують  починати з віку, коли в малюків прокидається асоціативне мислення. Але  за словами психологів для цих дітей ручне письмо – вже буде другорядним. Раннє знайомство з комп’ютером відбирає бажання  писати вручну. Психологи радять –діти до 10-ти років не повинні засиджуватися за монітором.


Людмила Ускова, директор Інституту розвитку психоаналізу
 «Минус занятий в раннем возрасте компьютером – это то, что у ребенка вполне возможно может развиться зависимость от компьютера. Он не будет уметь строить взаимоотношения со сверстниками, потому в дальнейшем с коллегами по работе. Плюсы каллиграфии – именно ручного письма – это развитие полушарий мозга, это мышление образами».

Мозок керує кожним рухом руки,  а відтак за письмом можна визначити  і психіку людини. Саме тому космонавти повинні зробити записи, за якими медики визначають стан їхньої нервової системи. Почерк вивчають і  в криміналістиці  - за написаним текстом можуть встановити причину злочину.  Каліграфію застосовують і під час набору персоналу. Приміром,  у Верховному суді Америки з 1978 року всі претенденти обов»язково мають крім усього іншого показати свій почерк. Зокрема, за ним, і визначають чи  годиться  людина для роботи.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (06.08.2011)
Переглядів: 2218 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК