Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

"Домашній" бензин - чи варто?
Торік на  Луганщині викрили цех, де «варили» найпоширеніші марки бензину  -  92-ий та 95-ий. За основу брали вісімдесятий, додаючи спеціальні присадки і домішки. Винахідливі підприємці збували таке пальне  через різні мережі АЗС. Скільки його продали - не відомо, але на час перевірки в цеху було 116 тисяч літрів фальсифікату  – майже на 2 мільйони гривень.  
Сьогоднішні технології стимулюють «підпільників» і навіть нафтотрейдерів підробляти найбільш затребуване пальне. Як наслідок - в Україні кожен 10 літр бензину – брак - свідчать перевірки Держспоживінспекції.
Володимир Козак – завідувач лабораторії фізико-хімічних методів дослідження ДП УНДІНПП

В основному це характерно для малих підприємств – міні-НПЗ, інших дрібних виробників. Буває з вмістом ароматики – і до 60%, в тому числі і по бензолу значне перевищення – в 10 разів.

Що цікаво, сучасний рівень інформатизації суспільства дозволяє виробляти пальне власноруч. В Інтернет-мережі є чимало пропозицій придбати технологічну схему або й готові установку для виробництва високооктанового бензину або солярки в домашніх умовах. (Для прикладу) При чому сировиною може слугувати звичайний природній газ. Наскільки якісним буде такий продукт – сказати важно. Але висновок напрошується один – хтось таки скористається подібними розробками. Когось таке виробництво зацікавить для власних потреб, а комусь приглянеться в якості бізнесу. Далі питання техніки – як залити самопальний вуглеводень через ту чи іншу АЗС у бак водіям. Саме тому, кажуть фахівці, і потрібні регулярні перевірки автостанцій. Адже за порушення якості – чималі штрафи, що робить невигідною співпрацю з «домашніми» нафтотрейдерами.      

У спеціальній  лабораторії  щодня перевіряють до 20-ти проб нафтопродуктів – і кожна п’ята не відповідає стандартам.


Ірина Шкільник – керівник випробувальної лабораторії продукції «УЦАХ-СЕПРО»

Для бензинов – это октановое число, бензины для автомобилей, для авиационных продуктов, топлив для реактивных двигателей, очень часто завышено количество мехпримесей, наличия воды много, микробиологические загрязнения.

Нафтопродукти досліджують за 20-ма і більше показниками. Тривалість аналізів – від 10-ти хвилин до 4-ьох годин. Повна перевірка може забирати й кілька діб. Прилади недешеві – є й по 100 тисяч доларів. Але й похибка в результатах - мінімальна.

Октанове число вимірюється на спеціальних двигунах протягом 40-60 хвилин, уміст сірки – методом ультрафіолетової спектроскопії - протягом 10-ти хвилин, рівень ароматичних вуглеводнів - методом газової хроматографії майже годину.

Володимир Козак – завідувач лабораторії фізико-хімічних методів дослідження ДП УНДІНПП

Коли я починав працювати, основний показник, за яким перевірявся бензин, це був фракційний склад. Якщо за цим методом температура википання якоїсь фракції відрізнялась на два три градуси, то такий бензин бракувався. А на сьогоднішній день, оскільки є сучасні прилади, це стало можливим робити більш швидко та якісно.

Замовляють  перевірки якості, як виробники, так і продавці. Щоправда прості водії майже не звертаються до жодних дослідних інститутів. Аналізи недешеві – від 400 до 1800 гривень. Хоча дехто й на такі витрати погоджується, якщо через бензин умирає нове авто. 


Ірина Шкільник – керівник випробувальної лабораторії продукції «УЦАХ-СЕПРО»

Были случаи, когда некачественный бензин, либо дизтопливо заливалось в машины, и выходил двигатель из строя. Машина абсолютно новая, куплена в салоне. И они потом предоставляли наши протоколы в суде, что топливо не соответствует тому, что необходимо.

Нині якість пального – компетенція Держспоживінспекції, яка має у своєму розпорядженні 10 спеціальних лабораторій по всій країні. У першому кварталі вона перевірила 86 заправок, у 70% знайшла  порушення . Втім, поза камерою фахівці кажуть, сьогодні державний контроль - не достатній. 

Зараз на ринку є портативні аналізатори нафтопродуктів, як от бензоміри – прилади, котрі відрізняють бензин від солярки. Але всі вони недешеві, неточні й мало функціональні. Тож водії залишаються сліпими кошенятами і заливають пальне в бак на свій страх та ризик. Учень Малої академії наук пропонує розробку, яка дасть автовласникам можливість вибору, а відтак - стимулюватиме  виробництво і продаж високоякісного пального.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (06.07.2012)
Переглядів: 3990 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК