Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:15

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

"Холодонагрівач" на безкоштовних калоріях
На початку ХХ століття перед баварськими пивоварами постала проблема: як зберігати напій? У цей же час німецький інженер Карл фон Лінд опублікував перші статті про системи охолодження. Знайшовши одне одного, броварі і винахідник зробили послугу всьому людству: запустили першу партію холодильників.  Відтоді минуло сто років, та виявляється, такий звичний для нас охолоджувальний пристрій ще є куди вдосконалювати – стверджує школяр Марк Пржевальський.
Марк Пржевальський – учень сьомого класу київської загальноосвітньої школи, член Малої академії наук. Розробив модель холодильника, що живиться від сонячної панелі і при цьому ще й нагріває воду для побутових потреб.
Марк Пржевальський, член Малої академії наук України
 Холодильник він вживає багато електроенергії, ну і в ньому от в звичайних домашніх холодильниках є двигун, він використовує фреон, який теж є небезпечний для навколишньої среди і тепло, яке виводиться з робочої камери – воно просто викидається.

Марк каже: всі ці недоліки не є настільки катастрофічними, що треба відмовитися від холодильників. Але збираючись у відпустку чи на пікнік, домашній агрегат із собою не вІзьмеш, а він там буває дуже потрібен. Тож хлопець сконструював холодильну установку, яка буде корисною і вдома, і  в подорожі. Макет поки що невеликих розмірів – літрів на 10.

Сонячний холодильник живиться від 20-вольтного фотоелемента потужністю 50 ват. Серцем системи є термоелемент. При проходженні струму одна її частина нагрівається, друга – охолоджується. На холодному боці мІститься радіатор і вентилятор для інтенсивного й рівномірного охолодження робочої камери. На гарячому – теплоізольована посудина з водою, яку після нагрівання можна брати для побутових потреб. Працює система за принципом ефекту Пельтьє.

Марк Пржевальський, член Малої академії наук України

 Ось наприклад, візьмемо два різних метали і два кінця їх – через них проведемо електричний струм. Один кінець буде нагріватися, а другий – охолоджуватися. Цей ефект називається ефектом Пельтьє. За таким принципом працює наш холодильник.

Щойно джерело живлення – фотоелемент – «побачить» сонце, система запускається – і вже за годину показники температури змінюються приблизно на 10 градусів в обох частинах – і в холодній, і в гарячій. Тільки-но цифра сягне норми, енергія починає акумулюватися.


Марк Пржевальський, член Малої академії наук України

 Наш холодильник можна ще додатково підключити акумулятор. Ми будемо мати таку схему: сонячна батарея заряджає акумулятор. Наприклад, коли настала ніч, сонце не світить і сонячну батарею нічим заряджати, то наш холодильник буде живити акумулятор. Можна поставити також вітряк або ще якісь джерела»

У перспективі для підзарядки холодильника можна використовувати і комбіновану сонячно-вітрову станцію, каже винахідник. Поки що система орієнтована на літо, щоб пристрій можна було брати із собою в подорож. І при цьому ще й не буде проблем із теплою водою.


Марк Пржевальський, член Малої академії наук України

 Від теплої частини термоелемента Пельтьє відводиться посудина з водою, яка нагрівається під час ефекту буде зігрівати воду, його ремонт буде займати дуже маленький проміжок часу, а можна і взагалі його не ремонтувати, бо тут немає ніяких складних механізмів»

До речі, за таким самим принципом, підкреслює Марк, може працювати будь-яка побутова техніка, приміром, кондиціонер. Хоча що більше енергії потребуватиме прилад, то потужнішою має бути сонячна батарея. Винахідник переконаний: щойно знайдуть спосіб здешевити виробництво альтернативної енергії – а над цим нині мізкує весь світ – його сонячний холодильник стане бажаним у кожній оселі.

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (22.06.2012)
Переглядів: 1374 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК