Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

"Лампочка Ілліча" 21-го століття
У темних глибинах океану, куди не проникають промені сонця, то тут, то там спалахують незвичайні ліхтарики. Це морські істоти, що світяться. У їхніх клітинах  відбуваються складні хімічні реакції, внаслідок яких виділяється енергія у формі світла. У природі таке явище досить поширене і називається біолюмінесценція. Але так само, як і океан, можуть освітлюватися наші вулиці. Тільки замість риб світло випромінюватимуть вікна – за тим же принципом.
Сергій Береза – учень 10 класу ліцею інформаційних технологій у Кіровоградській області. Учень Малої академії наук України. Розробляє новітні технології освітлення житлових та громадських споруд.
Хлопець переконаний: незабаром можна буде відмовитися від ламп і ліхтарів. У темний час доби і вулиці, і приміщення освітлюватимуть вікна зі спеціальним склом. А зробити його можна двома способами, пояснює Сергій.

Сергій Береза, учень Малої академії наук

 Перший варіант – це на зовнішню поверхню наноситься прозорий фотоелемент – плівка, яка протягом дня накопичує світло, а ввечері вона активно взаємодіє з газом, який розташований у прошарках вікна і працює по принципу ламп денного світла. + 09.35 Другий варіант – це розташування на внутрішній поверхні скла наносяться біолюмінесцентні  бактерії, штучно видобуті.

Технологічно перший спосіб простіший, до того ж давно використовується у люмінесцентних лампах. Але є певні відмінності. Камери вікон будуть заповнюватись неоном, аргоном чи якимось іншим благородним газом. А ось ртуть у них не закачуватимуть, тому навіть якщо вікно розіб’ється – шкоди не завдасть. Другий спосіб – дещо складніший. Тут потрібні будуть прототипи біолюмінесцентних бактерій.


Сергій Береза, учень Малої академії наук

 Дані бактерії на носяться на скло, і в день вони поглинають світло, а ввечері, коли потрібно включити світло, то вони починають активне світіння і можливо освітлювати ними кімнату. Тільки от невідомо чи потрібно їх живити, чи ні. Якщо будуть бактерії, яких потрібно підживлювати, то не якоюсь їжею, а додавати до них кисень.

В обох випадках, стверджує молодий науковець, скло накопичуватиме сонячну енергію. Навіть коли надворі хмарно,  її вистачить. З настанням темряви вікна почнуть випромінювати світло - і в приміщення, і на вулицю. Але якщо поставити регулятор, одну зі сторін можна «вимкнути». Сергій запевняє: вартість вікон-ліхтарів буде доступною.


Сергій Береза, учень Малої академії наук

Це вікно буде коштувати трохи більше, ніж наші звичайні вікна, адже над ним треба буде виконати деякі додаткові роботи, для того щоб надати вікну цих властивостей. Але це буде 1/3 від усієї суми вікна. Це вікно окупиться менше, чим за пів року»

Сьогодні вікна-світляки здаються фантастичними. Але як стверджує науковий керівник Світлана Піскова, вже незабаром вони можуть з»явитися у Кіровоградській області.


Світлана Піскова, науковий керівник

 Ми будемо патентувати цю роботу є зацікавлені організації, які нам допоможуть з викладацьким складом оформити заявку, й використовувати безпосередньо в нашому місті»

До того ж, вікна, що світяться, можна використовувати і з комерційною метою, каже розробник. Якщо на внутрішній бік скла нанести рекламу – вікна стануть ще й бігбордами. І на відміну від звичайних, якими зараз переповнені міста, такі рекламні щити мешканцям будинків чи квартир не заважатимуть. Адже світитимуть тільки назовні.

 
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (11.11.2011)
Переглядів: 1878 | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК