Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Вольти проти літрів
Багато мешканців Європи, Китаю, Америки  віддають перевагу  електромобілям. Між іншим, ще у 20-х роках минулого століття на таких авто їздили ледь не всі американські домогосподарки. Бензиновий двигун – молодший брат електричного: він з’явився на 40 років пізніше -1883-го. Породила його ера промислового видобутку нафти.
Перше авто з електродвигуном створено 1841-го року. 1899-го російський інженер-винахідник Іполит Романов представив двомісний електромобіль, який міг їхати зі швидкістю 38 кілометрів за годину. За океаном, у США такі машини розганялися і до 100 кілометрів. На початку 20-го століття у Нью-Йорку на електриці працювали 70 тисяч таксі. 
Розвиток нафтовидобування  поставив хрест на виробництві  електродвигунів для авто. І лише у 21-му столітті, коли звично дешевий  бензин став раптом дуже дорогим,  галузь екомобілів знову почала оживати. Інженери нарешті розв’язали проблему акумуляторів – уже зараз інноваційні прототипи можуть на одному заряді долати 700-1000 кілометрів.

Арсеній Абдураїмов – засновник компанії «БІО Автомотів»

Емкость аккумуляторов, которые использованы в этом автомобили 150 ампер-часов, установлены 6  аккумуляторов по 12 вольт, то соответственно общее напряжение 72 вольта. Заряжаются они в течении 6-8 часов, и хватает одной зарядки на пробег порядка 120 километров.


Акумулятори встановлені на одному з перших в Україні електромобілів – ЄВІ. Корпус автівки з вуглепластику, який використовується в будівництві океанських яхт. Відтак і вага машини – всього 650 кілограмів. А це зменшує навантаження на акумулятор, потужність якого – від 5 до 15 кіловат.


Арсеній Абдураїмов – засновник компанії «БІО Автомотів»

Если посчитать лошадиные силы и перевести, то это где то порядка пиковая в районе 20-22 лошадиных сил. Но, в связи с тем, что крутящий момент в электродвигателях практически близок к максимальному – фактически с нуля оборотов, это позволяет разгонять автомобиль достаточно быстро и поддерживать его скорость на уровне в районе 70-75 км в час.

6 акумуляторів служитимуть три-п’ять років, потім потрібна заміна.  Доведеться викласти 700 євро. Та витрати компенсує значна економія на пальному. 
У середньому за рік пересічний власник машини на бензин витрачає 2500 доларів. Тоді як підзарядка електромобіля обійшлася б у 250 умовних одиниць. Кілометр пробігу на електромобілі коштує 8 копійок - бензиновий двигун «з»їдає» 9 гривень. За 5 років лише на пальному можна зекономити вартість електромобіля.
Саме економічна вигода підштовхнула Олега Гайдамаку до купівлі електромашини. Він автомобіліст із 10-річним стажем - їздив на потужних бензинових автівках. Та пальне по одинадцять гривень за літр змінює звички.


Олег Гайдамака – водій

 Мне важно безопасность, комфорт, и экономия, то что есть на данный момент сейчас. Потому что взять все затраты, которые я трачу на свой автомобиль личный – они в разы, разы разы больше.

Олег витрачає на бензин  півтори тисячі гривень щомісяця. З електромобілем планує скоротити видатки мінімум ушестеро.


Олег Гайдамака – водій

Мы должны современные люди двигаться вперед, мы все понимаем, что нефть заканчивается, и постепенно мы должны, обязаны сохранить природу, и что то для наших детей, и думать об альтернативе. Это на данный момент очень хорошая альтернатива.

Арсеній Абдураїмов каже – за 5 років в Україні 10 відсотків придбаних авто будуть на електричній тязі. В Лондоні вже зараз кожен п’ятий автомобіль – екологічний. І є прогнози, що до  2050 року в містах не залишиться жодної машини з бензиновим двигуном. Тож свіжі ідеї,  якими мають бути електромобілі, –  на вагу золота.


Олег Гайдамака – водій

С учетом того, что наша страна является крупным производителем электроэнергии, нам конечно же интересней иметь электромобили, чем авто с двигателями внутреннего сгорания, в то время когда мы не можем обеспечить своими месторождениями нефти, необходимые запасы топлива. 

А ще, на думку експерта, замість звичних акумуляторів необхідно шукати нові джерела живлення  двигунів. Водень, як у розробці учня Малої академії наук Олександра Авраменка, може стати одним із них. Але поки - не є абсолютно безпечним. Наш молодий винахідник має на меті цю проблему подолати і зараз працює над новими способами використання водню, як пального для транспорту. 

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (07.10.2011)
Переглядів: 1566 | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК