Вітаю Вас ГістьНеділя, 27.05.2018, 02:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Що заважає запровадити бездротову передачу електроенергії у масове використання?
10 липня 2011 року до адміністративної будівлі маленького чеського містечка на величезній швидкості залетіла вогняна куля із двометровим хвостом. Підстрибнувши кілька разів, вона зникла, але залишила по собі запах горілої проводки й вивела з ладу всю техніку. Хоча людство спостерігає щось подібне не одну тисячу років, та навіть у ХХІ столітті чітких пояснень йому не знайдено. Називається це явище кульова блискавка. І саме вона є природним доказом, що енергія може передаватися без дротів.

Петро Смертенко, старший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників НАН України

Аналог у природі – це кульова блискавка. Фактично це теж згусток енергії.   Саме для створення резонансного поля треба було зробити розрахунки розповсюдження електромагнітних хвиль і  так зробити, щоб у замкненому колі зробити цей резонанс.

Насправді відтворити таке диво може будь-хто: досить узяти звичайну лампочку і стати під дротами – вона загориться. Але радіус дії обмежений – не більше як 50 метрів. Тож століттями науковці шукали засобів для передачі енергії на великі відстані.


Анатолій Шведов, старший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України

На Україні ця тема почала розвиватися десь у 60-ті роки, коли стали займатися технологіями радіолокації, далекого спостереження, надвисокими частотами. Можна справді досягти цих ефектів, використовувати електромагнітну енергію простору і на цьому конструювати деякі прилади.

Це й пояснює, як енергію можна передавати без дротів. Якщо сконструювати ефективний генератор і приймач, то людство отримає неоціненне благо – дешеву електрику.


Петро Смертенко, старший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників НАН України

Ця енергія буде майже дармова, бо треба збудувати генератор і приймач. Це як радіоприймач буде коштувати. Ми знаємо, що це не дуже багато зараз коштує, особливо при масовому виробництві. Буде, мабуть, залежати від масштабування: якщо великий масштаб, то енергія менше коштуватиме.

Про метод Миколи Бельдія в наукових колах знають не з чуток і з цікавістю стежать за його експериментами. Анатолій Шведов, який працює в Інституті ядерних досліджень НАН України, зазначає: наші вчені знайшли схему, над якою фізики мудрували з часів Тесли.


Анатолій Шведов, старший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України

В класичних пристроях не може довжина хвилі 560 метрів передаватись на відстань два метри. Це абсурд. Тобто нема пристрою, який таке випромінювання формує, і нема пристрою, який це випромінювання приймає, трансформує в електричний струм. А вони зробили це.

Експерти зазначають: великих витрат метод не потребує. Гроші потрібні на експерименти, а готова система коштуватиме не більше за звичайний планшет, який є сьогодні чи не в кожного підлітка. Постає питання: якщо в технологічному плані – нічого складного, то чому ж і досі не маємо альтернативи традиційній електриці?


Анатолій Шведов, старший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України

Це не вигідно, по-перше, чиновнику, якому треба займатися впровадженням. Це не високо бюджетні проекти, тому що там тієї електроніки і всіх матеріалів на обладнання, як кіт наплакав. Вони дуже дешеві і фактично генератором як таким електромагнітного поля і Землі і Всесвіту не є – це фактично система тільки перетворення, дешева, не дуже потужна зараз»

Потужність – ще один підводний камінь, котрий заважає впровадженню системи. Спеціалісти одностайні: такий спосіб передачі енергії не може витіснити традиційний, він може бути лише резервним. Принаймні спочатку.


Олександр Іванько, президент Асоціації військових учених-учасників бойових дій

Его массового использования не может быть. Потому что за энергию  надо платить генерирующей компании. А если это беспроводная, то я могу и перехватить.   Это энергия для быстрого реагирования, для специальных проэктов. Вот потеряли вы электроэнергию, а идет операция – и что делать? Как правило, никогда нет другого источника.

Окрім того, поки що не з’ясовано, як такий спосіб передачі енергії впливатиме на людину – потрібні дорогі експерименти. Але в будь-якому разі альтернатива дротам має бути. І розв’язувати це питання слід системно: на рівні влади, бізнесу, науки і людської свідомості.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (18.10.2012)
Переглядів: 3374 | Рейтинг: 2.5/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК