Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:34

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Теплові насоси - дармова енергія
Іван Северін закінчив 11-й клас Щасливського навчально-виховного комплексу, учень Малої академії наук України. Розробляв варіанти теплопостачання для готельного комплексу в Карпатах.

Обігрівати помешкання та промислові об`єкти можна не тільки традиційними видами палива. А щоб знизити градус у приміщеннях, не обов`язково користуватися кондиціонерами, які працюють на електриці. Своїми розрахунками це довів одинадцятикласник із Київщини Іван Северін.


Його пропозиція – тепловий насос – панацея від газової та електричної залежності.

Тепловий насос - пристрій для перенесення теплової енергії від джерела з низькою температурою до споживача  з більш високою температурою.
Іван захопився теплоенергетикою лише рік томe. І вже незабаром він складав варіанти   теплопостачання для великого готельного комплексу в перлині Карпат – Буковелі. Звернутися до Северіна  підприємству порадив науковий керівник. Такий вибір здивував багатьох. Адже потрібні розрахунки дуже складні навіть для фахівців зі стажем. У Швеції, яка лідирує у використанні теплових насосів, у вишах спеціально готують працівників для цієї галузі. Студенти опановують те, що вже вміє робити український учень.

Іван Северін,  учень Щасливського навчально-виховного комплексу

 «Наприклад, в Швеції відкривається саме по цій темі – по розрахунках кафедри чи інститути. Тому що це досить складні інтегральні розрахунки, які вираховують ґрунт і його вологість, які потрібні колектори, яка товщина колектора, яка повинна бути глибина цього колектора, який матеріал колектора, яка середня теплопередача землі в колектор, яка речовина повинна бути в колекторі, навколо колектора. Дуже багато нюансів, які потребують дуже складних розрахунків»

Юний науковець пояснює – всі ці обчислення мають бути зроблені дуже ретельно. Найменша похибка у рівняннях – і тепловий насос не зможе функціонувати.


Іван Северін,  учень Щасливського навчально-виховного комплексу

 «Він просто через рік-два перестане просто працювати. Тобто, він буде працювати вхолосту. О наприклад, якщо це ґрунтовий колектор з тепловим насосом, то навколо колектора утворюється лід, температура якого не +12, а нуль градусів. І виходить так, що він не буде забирати майже тепла, якого не буде достатньо для того, що закипів хладогент і нагрілися вже труби»

Хлопець із завданням упорався. Місяць не відходив від комп’ютера та паперів. Параметри місцини, де стоїть готель Іванові пересилали електронкою. А вже у Щасливому він опрацьовував дані і робив розрахунки.


Іван Северін,  учень Щасливського навчально-виховного комплексу

 «Я пропонував їм відмовитися від повітряного теплового насосу, я гадав ґрунтовий тепловий насос набагато ефективніший, і не потребує досить складних і ресурсоємних технологій»

Свою роботу МАНівець планує продовжити вже в університеті – на факультеті теплоенергетики або прикладної фізики. Каже – тема цікава, адже енергія з альтернативних джерел може врятувати людство, коли вичерпаються ресурси органічного палива.


Іван Северін,  учень Щасливського навчально-виховного комплексу

 «Я думаю, що за тепловими насосами майбутнє. Наприклад, якщо використовувати біологічне паливо, наприклад рапс, кількість людства росте, людство потребує з кожним роком більше і більше енергії, а площі залишаються ті самі. Є кілька виходів з цієї ситуації – використовувати теплові насоси, або інші альтернативні джерела енергії»

Іван Северін зараз думає, як установити теплову помпу в себе вдома.  Необхідні розрахунки він уже зробив. Потрібно знайти кошти на обладнання.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (22.07.2011)
Переглядів: 3062 | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК