Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Тіло людини, як генератор струму - український та світовий досвід
У деяких країнах уже існують тренажерні зали, що  «живляться» енергією своїх відвідувачів. До велосипедів, бігових доріжок та іншого спортивного знаряддя приєднані генератори, які виробляють струм, поки люди накачують м`язи. Ті, хто займаються спортом професійно, щодня віддають дуже багато енергії. А тому їх можна назвати «рухливими міні-елекростанціями».Людина – це енергетична машина. У стані спокою наше  тіло виділяє приблизно 100 ват струму за годину. Під час активного фізичного навантаження, такого як, наприклад, біг, ми можемо генерувати цлих півтора кіловата. Саме стільки енергії продукують спортсмени. Професійні футболісти за 90 хвилин матчу пробігають близько 12-ти кілометрів, тенісисти грають і по три години, тож і бігають більше – 25-40 кілометрів. У баскетболі дистанції менші, бо й на майданчику гравці проводять по 25-30 хвилин. Але виділяють більше енергії, бо рухаються інтенсивніше.

Леонід Стефанишин – форвард БК «Будівельник»

У футболистов более продолжительный бег, а у нас маленький, но ускорения, поэтому у нас такая скоростная выносливость называется.

Леонід Стефанишин зізнається – енергії за час тренування або гри витрачає дуже багато. Тож «заправляти» свій організм доводиться постійно.


Леонід Стефанишин – форвард БК «Будівельник»

Физическая форма ясно что зависит от твоего режима, режима сна, режима питания, что именно ты ешь, это все очень и очень важно. Профессиональному спортсмену раза три-четыре надо хорошо покушать. Тоже в зависимости от того, какие нагрузки, от этого будет зависеть рацион, и количество еды.

Фізіолог Світлана Войтенко пояснює – організм живе за рахунок молекул АТФ, які він бере зі спожитої нами їжі і в потрібний момент спрямовує на різноманітні процеси, що відбуваються в нас. Дорослій людині на день потрібно енергії в середньому1400 кілокалорій.


Світлана Войтенко – заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України

Те люди, которые склонны к полноте, они лучше усваивают ту пищу, и они больше энергии вырабатывают. На самом деле из-за нашего образа жизни, из-за того, что мы получаем больше энергии, мы переедаем реально, стало быть получаем больше энергии чем нам необходимо, мы ее расходуем меньше, и соответственно, люди сначала полнеют, потом уже наступает ожирение, в том числе и разные болезни, диабет.

Фізіолог радить більше рухатися і помірно харчуватися. Фізичні вправи – не тільки корисні для здоров’я, але й можуть допомогти у розв’язанні енергетичної проблеми, каже Світлана Войтенко.


Світлана Войтенко – заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України

Вы знаете, детская обувь, которая светиться при ходьбе. Там нет никакой батарейки, там просто пьезоэлемент, который при перемене давления включает низкопотребляемую энергией лампочку, которая светиться. Так что я думаю, что в будущем наверняка можно будет преобразовывать наше движение при ходьбе. Кстати, есть часы, которые заряжаются при ходьбе, механические. Тоже за счет механического смещения центра тяжести.

Погоджується з науковцем і баскетболіст Леонід Стефанишин. Головне – навчитися енергію тіла людини перетворювати на електричну. Зараз 75 відсотків її йде в довкілля у вигляді тепла. Решту – можна забирати на живлення різних приладів.


Леонід Стефанишин – форвард БК «Будівельник»

Я думал кстати об этом, что можно было бы в тренажерке на каждый тренажер поставить какие то счетчики, и вот человек поднял 200 кг, и эти счетчики пошли на электроэнергию того же тренажерного зала. Так команды побегали, и уже свет есть в соседних домах.

Цю енергію не обов’язково можуть виробляти лише спортсмени або фізично сильні люди. Діти, студенти, пенсіонери – потенційні генератори електрики.


Ганна – мешканка Києва

Ребенок не просто ходит, бегает, прыгает, занимается танцами. Даже когда мамы гуляют с детьми на детских площадка, мамы сидят на лавочках и разговаривают, а дети в это время бегают и прыгают.

В середньому тієї кількості енергії, яку виділяє людина під час ходьби, вистачило б на роботу: 3-ьох звичайних лампочок, 76 плеєрів iPod , однієї приставки Xbox.


Зінаїда - мешканка Києва

Я сейчас очень много двигаюсь, потому что я еще работаю. У меня много куда я хожу – я хожу в церковь, я хожу в парк, на работу, дома работа. Я каждый вечер делаю вокруг дома и в сад, это где то выходит три километра.

Японці одні з перших збагнули, як можна перетворювати енергію роботи м’язів, і розробили спеціальний килим, що продукуватиме електрику, коли по ньому проходять люди. Постелити його планують у токійській підземці – за секунду він видасть 500 кіловат.

У Великій Британії спеціальні генератори вбудовуватимуть у тротуарне покриття. Один крок пішохода - це 2 вати за годину. Термін експлуатації плитки - 5 років і розрахована вона на 20 мільйонів доторків. Світ уже давно зробив крок до «людини-батарейки». Україна лише починає свій шлях.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (27.04.2012)
Переглядів: 1799 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК