Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:36

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Трансформери в будівельній геометрії
Максим Лема – учень 8 класу Львівського фізико-математичного ліцею. Учень Малої академії наук України. Створив модель робота, який здійснює замІри приміщень і складає їх план.

Максим Лема, учень Малої академії наук України (Львів)

 Поки що я керую ним з комп»ютера по блютузу, а далі я планую щоб він сам керувався. Я його запускаю, доводжу до точки, він крутить своєю баштою і починає сканування. Відсилає на кожен градус ультразвукові імпульси, приймає відповідь ультразвуку, виводить на екран кут сканування та відстань і програма вимальовує точки на екрані комп»ютера і виводить кут сканування та відстань.

На башті є ультразвуковий сенсор –  найголовніше в начинні робота. Завдяки йому машина відсилає та приймає сигнали, тобто проводить сканування. За секунду вона встигає 15 разів передати дані комп’ютеру. А для нього треба було створити спеціальну програму, яка обробляє цифри та створює план.
Саме у комп’ютерній програмі секрет Максимової розробки. Він каже, що раніше у подібних вимірювальних приладах використання ультразвукових сенсорів себе не виправдовувало - виміри були не зовсім точні. Тепер це можливо, адже комп’ютер чітко скеровує робота, щоб він посилав ультразвуковий імпульс на кожен градус кута повороту.


Максим Лема, учень Малої академії наук України (Львів)

 Він створений для сканування місцевості. Я думав його застосовувати як сканер для інших роботів, тобто в майбутньому якщо в хатах будуть роботи, які прибирають, то цей робот, який я винайшов буде знати де вони усі знаходяться і просто перед тим запустити такого робота, який би склав карту приміщення і інші роботи могли би нею користуватися.

Та винахідник зрозумів, що його робот може бути добрим помічником людям. Зокрема тим, кому доводиться мати справу із вимірюванням приміщень – насамперед архітекторам та  працівникам бюро технічної інвентаризації. «Родзинка» робота в тому, що він може визначати параметри кімнат нестандартної форми, і меблі для нього - не перешкода.


Максим Лема, учень Малої академії наук України (Львів)

 Може бути справжнім конкурентом, якщо кімната, яку він сканує, є не квадратною чи прямокутною, а якщо є вигнуті стіни, тоді робітникам рулеткою порахувати не вдасться. Роботу немає різниці що сканувати. Він може просканувати чи пряму лінію чи коло, чи трикутник.

Максим підрахував: його робот коштуватиме близько шести тисяч гривень. Але  він дуже швидко подешевшає,  переконаний винахідник. Пояснює: на порозі нова ера роботів. Сьогодні у світі є трансформери, які і в квартирах прибирають, і на музичних інструментах грають, і на виробництві працюють, і дають довідки замість секретаря.  Мрія ж  молодого раціоналізатора – створити  робота-гіда, який проводитиме екскурсії.

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (18.11.2011)
Переглядів: 2658 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК