Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Учням недовподоби електронні щоденники?
Раніше у школах цифрових оцінок не ставили, лише зазначали: чудово або погано. І це були не просто слова.  Так, у царській Росії були випадки, коли двієчники викликали на дуель тих, хто глузував з їхньої низької успішності. Сучасні учні мають документальне підтвердження своїх досягнень у навчанні – щоденник.
Олена Блінкова – мати першокласника Кирила. В їхній сім’ї цього року з’явився новий ритуал. Кожного дня після школи хлопчик звітує перед батьками  про успішність – показує свій щоденник.

Олена Блінкова – мати учня

Дневник мы проверяем каждый день. При чем в классе у нас два дневника – один дневник, где учительница ставит замечания, ставит оценки. В первом классе это либо молодец, либо хорошо, либо старайся, второй маленький дневник – для поощрения одноклассника. Где выставляются солнышки, облачка, для того, чтобы ребенку было в дальнейшем была заинтересованность.

Шкільний щоденник – основний документ учня уже понад 100 років. З часом змінювався його зовнішній вигляд, форма записів. Але функції – ніколи. Контроль за дитиною – ось головне завдання щоденника.


Аліна Коваленко – учениця 3-б класу ліцею-інтернату №23

Я мамі сама даю щоденника, і вона мене перевіряє, підпис ставить.
Денис Джупина – учень 3-б класу ліцею-інтернату №23
Каждий день – папа і мама. Папа буває рідко перевіряє,бо він на роботі, а мам а працює в суді, і в она, коли я приходжу зі школи, також перевіряє щоденник.
Ганна Філатова - учениця 3-б класу ліцею-інтернату №23
Папа ходить на роботу, а мама перевіряє. Да коли, було вісім, 9. Казала старайся краще вчитися.

Учні молодших класів, кажуть педагоги, постійно ведуть щоденник  і показують його батькам. Чого не скажеш про старшокласників.  Ті  часто хитрують, аби приховати погану оцінку. Навіть заводять по два щоденники: один – для вчителів, другий - для мами й тата.


Наталія Головіхіна – директор ліцею-інтернату №23

Діти, якщо в нього гарна оцінка, то він біжить, і швидко кричить – поставте, а якщо оцінка не дуже подобається, то він заховає щоденник, покаже, що його не має, що він забув вдома.У відомого коміка Геннадія Хазанова було аж шість щоденників. Бо майбутній артист дуже полюбляв робити хімічні досліди – вони часто  закінчувалися вибухами та викликом батьків до школи. В акторки Олени Яковлєвої було всього два щоденники – для гарних і поганих оцінок. У щоденнику з поганою оцінкою вона виривала сторінку, вставляла нову, старанно все переписувала і підробляла підписи вчителів, але вже поруч із високим балом.

Щоденник дисциплінує дитину – виховує почуття відповідальності за свої вчинки. І водночас - це засіб комунікації між школою та батьками, наголошують педагоги.

Тетяна Цисаренко – завуч початкової школи ліцею-інтернату №23

Вони завжди потрібні, функції дуже важливі, тому що навчання, виховання дітей залежить напряму від зв’язку вчителів та батьків. На жаль, зараз час такий, що батьки зайняті, часто працюють. Перевіряють дуже по різному, в когось кожного дня, крім того, ще телефонують, приходять до школи, тому що діток забирають кожного дня зі школи. А в когось десь раз в тиждень.

Це і є найбільша проблема  – завантаженість батьків, неможливість глибоко вникати в учнівське життя своїх нащадків. Вихід – віртуальна комунікація. Деякі школи вже роблять спроби залучити Інтернет.


Наталія Головіхіна – директор ліцею-інтернату №23

На сьогодні саме форма користування саме класний журнал, щоденник, зошит, і батьки контролюють саме так. Але вже ми всі знаємо, що в сучасному світі є вже інші технології, і електронні щоденники, і ми теж хочемо до цього дійти, тому що при тій завантаженості батьків, вони можуть на роботі бути, у нас діти з понеділка по п’ятницю, вони можуть зайти в інтернет, і заглянуть в щоденник дитини, які там є оцінки.

Запровадження у школах електронних щоденників підтримують 86% учителів, 85% батьків, і менше ніж 10% - учнів.
Юний науковець пропонує соціальну освітню мережу із функцією електронного щоденника, яка допоможе розв’язати проблему спілкування  батьків і вчителів. Педагоги позитивно оцінюють розробку, однак наголошують – ніщо не замінить безпосередніх контактів. Інтернет-програма - лише допоміжний елемент.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (18.05.2012)
Переглядів: 2574 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК