Вітаю Вас ГістьНеділя, 27.05.2018, 02:36

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Варіанти підзарядки - від підошв до кастрюль
У ритуальних конторах Південної Африки з’явилася нова послуга: у труну з померлими кладуть мобільний телефон. Таким чином прагнуть врятувати похованих заживо. Якщо людина не померла, а впала в летаргічний сон, то прокинувшись, вона повідомить про це близьким. А щоб не було проблем із підзарядкою телефону, додають запасний комплект акумуляторів. Хоча сучасні технології дозволяють підживити апарат будь-де і будь-чим.

Андрій Мовчанюк, заступник декана радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ»

 Это может быть преобразование потенциальной энергии падающей воды по принципу водяной мельницы, это может быть энергия ветра по принципу ветроэлектростанции, это может быть вращающееся колесо велосипеда или велотренажера, это может быть механическая энергия, то есть преобразование механической энергии с помощью динамомашины, это может быть прямое преобразование солнечной энергии в электрическую энергию с помощью солнечных батарей

Сконструювати універсальні зарядні пристрої, що будуть перетворювати різні види енергії і заряджати телефон – не проблема, кажуть науковці.  І вони є. Приміром, такі, що працюють на сонячних елементах. Коштують від 150 до 300-т гривень, служитимуть 5 років. Втім, потрібні вони хіба що в походах у гори. Для підкорювачів вершин є й інші варіанти.

Японська компанія розробила пристрій, що дає змогу заряджати телефон від вогнища. Це каструля з термоелектричного скла. Струм виникає при співвідношенні різниць температур – вогнища (550 градусів) і киплячої води (100 градусів). Ручка каструлі має usb-порт. Мобільник підживлюється протягом чотирьох годин. Коштує пристрій 280 доларів.
Окрім того, японські вчені придумали сандалі, які заряджають телефон. Їхні підошви заповнені водою, яка при натисканні проганяється крізь мікротурбіни. Така мініатюрна гідроелектростанція може дати до півтора вата електрики.

Андрій Мовчанюк, заступник декана радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ»

 В экономическом плане выпуск любых преобразовательных устройств  является не выгодным по одной простой причине: вы должны затратить энергию на производство устройства какую-то и плюс КПД любого устройства меньше 100 процентов. Если у вас нет доступа к сети электрической и у вас нет просто другой альтернативы, то тогда вас не волнует стоимость электроэнергии, вас волнует вообще возможность что-то использовать

Про такі проблеми можна забути, якщо ви подорожуєте автомобілем. Уже багато років на ринку представлені пристрої, що живлять телефони від акумулятора авто. А останнім часом з’явилися й такі, що можуть одночасно підзаряджати кілька приладів.


Дмитро Лисенок, директор магазину «Goodok.com.ua»

 Купив его один раз, вам не прийдется больше покупать зарядное устройство различное автомобильное, поскольку это зарядное устройство преобразует ток с 12 вольт на 220 вольт и в нем присутсвует обычный разьем от обычной розетки

Із проблемою підживлення телефону можна зіткнутися не лише в горах, а й у себе вдома, якщо, приміром, ви загубили або зіпсували зарядний пристрій. Доведеться придбати новий. Але, виявляється, що й тут не все так просто.


Дмитро Лисенок, директор магазину «Goodok.com.ua»

 Зарядки, которые заряжают от розетки на данный момент в Украине брендовые, оригинальные купить сложно. Как правило вы скорее всего попадете на недорогую китайскую подделку. Обратить внимание надо на силу тока, потому что допустим для обычного телефона – Нокиа, Самсунг – достаточно 0,5 Ампер, если у вас коммуникатор, планшет – то сила тока должна быть не меньше одного ампера.

Користувачі мобільних телефонів та іншої техніки мріють про такий акумулятор, який тримав би заряд не день-два, а принаймні тиждень. Науковці наразі над цим працюють.


Андрій Мовчанюк, заступник декана радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ»

 На сегодняшний день все ученые, занимающиеся аккумуляторами, занимаются одной вещью: они стремятся уменьшить размер аккумулятора, для того чтобы и одновременно пытаются увеличить в нем накопленную энергию. Второе, у вас даже при том же аккумуляторе вам необходимо снизить энергопотребление, для того чтобы на этом аккумуляторе у вас телефон смог проработать намного дольше

Втім це може зробити і сам користувач. Приміром, якщо вдвічі зменшити підсвітку телефону, він працюватиме без підживлення на 20 відсотків довше. Повністю заряджений апарат в режимі очікування дзвінка зберігає дієздатність до 1000 годин, тобто більш як місяць. Тож його сміливо можна брати в похід. Але в екстремальних умовах завжди хочеться мати підстраховку.
Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (26.10.2012)
Переглядів: 2298 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК