Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:42

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Від "чорного" золота до чорного лиха
Перевезення нафти суднами найдешевше. Але саме  через транспортні аварії відбувається чверть усіх виливів у море «чорного золота». Щорічно у воду потрапляють майже півтора мільйона кубів вуглеводнів. А такі забруднення, пояснюють  екологи, на 20% зменшують продуктивність світового океану. Зазнають втрат і прибережні країни. Найбільше – держави Мексиканської і Перської заток, Середземного та Північного морів.

Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги

Від забруднення нафтою утворюється плівка, яка зменшує доступ кисню, проникнення сонячних променів. Від цієї плівки страждають птахи, які знаходяться на водній поверхні, риба, яка живе у водному середовищі, і в якій накопичуються нафтопродукти, стає елементом харчування для тварин і птахів, і це забруднення передається далі.

Україна хоча й поза зоною ризику забруднення нафтою внутрішніх вод, все ж не уникла екологічного лиха. 11 листопада 2007 року в Керченській протоці затонув танкер. Внаслідок аварії у воду потрапило 1300 тонн мазуту. Пляма вкрила100 квадратних кілометрів.


Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги

Після аварії в Керченській протоці сотні птахів загинули просто зразу, тому що їхнє пір’я намокло в залишках нафти. Від цього відбулося злипання пір’я, і птахи просто не могли злетіти. Намокання пір’я призводить до втрати ним захисної функції від води, і дуже багато птахів замерзли, загинули від холоду.

Щоб відмити одного птаха, забрудненого нафтою, потрібно двоє людей, 45 хвилин часу і тисяча літрів чистої води. Але
по-справжньому допомогти тваринам ми часто безсилі. 1989 року поблизу Аляски затонув танкер Exxon Valdez. У море витекло 37 тисяч тонн нафти. В зоні лиха опинилися 2 тисячі кілометрів берегової лінії. Загинуло 20 китів, 900 морських орлів, 250 тисяч  птахів, три тисячі каланів і 300 морських котиків. Рятувальні роботи проводили 11 тисяч людей, і тривали вони 4 роки поспіль.
Причини аварій танкерів різні, але в 90-та випадках із ста винуватцями є люди. Помилки капітанів, неправильна експлуатація танкерів – прямий шлях до катастрофи, каже суднобудівник Віктор Лисицький.

Віктор Лисицький – перший віце-президент асоціації «Укрсудпром»

Не может классификационное общество предусмотреть все, включая то, что капитан может быть некомпетентен, или пьян, или просто злодей какой-то. Бывают и такие случаи, что судно эксплуатируется сверх всех допустимых норм, пределов, не проходит необходимых осмотров периодических, не проходит капитальных ремонтов.

За кілька тисячолітню історію суднобудування і двохсотлітню - конструювання металевих суден люди навчилися створювати велетенські морські транспортні засоби. Конструктори працюють над тим, щоб убезпечити довкілля від виливів нафти.


Віктор Лисицький – перший віце-президент асоціації «Укрсудпром»

Предусматривается так называемое двойное дно. Имеется ввиду, что если повреждена наружная обшивка, то между нефтью и морем еще остается дополнительная переборка, дополнительная конструкция, которая предохраняет нефть от разлива.

З 2008 року заборонено перевезення вуглеводнів у суднах з одинарним дном. А ось оснащення танкерів спеціальними захисними бар’єрами, як пропонує учень Малої академії наук Артем Матеуш, поки не використовують. Суднобудівники на такі конструкції  звертають мало уваги. А вчені більше занепокоєні ліквідацією нафто виливів, ніж їх локалізацією в морі.


Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги

Увагу біологів привертають молюски і мідії, які через себе пропускають і очищують до 70 літрів морської води за день. І дуже серйозний напрям – це винайдення анаеробних бактерій, які живляться вуглеводнями, які їх поглинають, і фактично або повністю перероблюють, очищують, або нейтралізують в такій мірі, що ці елементи нафтопродуктів стають безпечними для навколишнього середовища.

Щодня на планеті видобувають 14 мільйонів тонн «чорного золота», яке транспортують 4 тисячі танкерів. Оснащення кожного захисними бар’єрами, на зразок сконструйованого Артемом Матеушем, значно мінімізувало б  втрати, яких зазнають природа і люди через витікання нафти у воду.

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (13.07.2012)
Переглядів: 3880 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК