Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:40

ІНТЕЛЕКТ.UA


Дослідження проекту

Головна » Статті » Дослідження проекту

Захист металу від корозії - тема вічна
Метал оточує людину усюди. Ми їмо металевими виделками та ложками, готуємо  у посуді з такого ж матеріалу. Але якщо, іржаву каструлю можна легко  викинути на смітник, то  дорогу автівку ми бережемо. Кожен водій захищає свою машину від корозії. Інакше вона проживе недовго-   максимум 3 роки.

Іван Рибенчук – автомеханік

В даних автомобілях на сьогоднішній день ржавіє фактично все. За рахунок неправильної обробки кузова, починають скоріше всього ржавіти із середини. Це мається на увазі – фільонки дверні, пороги, всі ті частини, де з’єднуються між собою метали.
 
Вологий клімат, тривалі зими, підсолені дороги – ідеальні умови для розвитку корозії у машинах. Тим більше, що у нинішніх авто метал тонший. – для зменшення собівартості. А недостатня заводська антикорозійна обробка роблять з наших залізних коней  шикарний обідній стіл для корозії.


Віталій Бондаренко - власник СТО

Новый автомобиль – его нужно разобрать полностью, все обработать, тогда будет он служить долго.Антикорозійна «броня» сучасного автомобіля повинна складатися з п'яти шарів:

Спершу оцинковка кузову, потім нанесення ґрунт-праймера - з хорошою адгезією до металу і сповільнювачами корозії, далі - ґрунт-філлер - за рахунок високої проникаючої здатності він заповнює всі пори, а великий поверхневий натяг формує гладку поверхню. Після ґрунтування на авто наноситься емаль та лак.
Та навіть з такими захисним ковпаком вберегти автомобіль від іржі не можливо. Заводи гарантують 3 роки їзди без іржі, СТО – після повної антикорозійної обробки – два роки. В деяких випадках зупинити корозію просто неможливо.
Корозія чатує на автомобіль звідусіль. На відкритій стоянці найбільш вразливі до окислення  внутрішні конструкції авто – бо волога затікає всередину і там конденсується. Але в   гаражі, який не провітрюється – ситуація ще гірша.  За великої вологості швидкість корозії металу в звичайному сталевому боксі з бетонною підлогою становить 1 мм на рік. а це від 5 до 20 разів вище швидкості на відкритому повітрі. Найменше  ж іржавіє машина під час руху.

Іван Рибенчук – автомеханік

Якщо є можливість видалити цю ржавчину до металу, тоді звичайно видаляється ржав чина, ґрунтується, готується до покраски. Якщо проржавіла наскрізь, вже безпосередньо дирки, тоді потрібна заміна цієї деталі, тому що цей процес зупинити неможливо.

Іржа псує не лише вигляд авто, але й створює небезпеку. Від корозії  метал стає крихким, а  кузов менш стабільним.  Тож при аваріях іржаві деталі зминаються як бляшанка.


Іван Рибенчук – автомеханік

Переважно стараються купити машину, покататися на ній 2-3 роки, і потім її продати і взяти нову, якщо є така можливість.

Якщо з захистом від корозії автівок люди добре знайомі, то захистити інший транспорт  - приміром, судна та літаки - значно складніше. Крилаті машини  на 70 відсотків з металу – в основному це сплави алюмінію, титан та сталь. Але шар  ґрунтовки їх не  врятує від іржзі.  Літаки експлуатуються при великих перепадах температури – ось цей АН-148 може літати як при – 60, так і при +60. Також навантаження при злеті та приземленні . Тому  для кожної деталі -  свій рецепт захисту від корозії. Особливий підхід і до підготовки металу.Іван Лавренко – головний металург ДП «Антонов»

Спочатку – механічна обробка, потім гартування, а оскільки цей сплав штучно старіє, тому що природно старіє він біля 70 років, тому ми робимо йому штучне старіння – це після гартування – витримка в печі при певних температурах витримка при цих температурах дає от той рівень властивостей, який нас задовольняє.

У боротьбі з корозією конструктори та технологи конструкторського бюро  Антонов використовують багато методів. Вони різні для зовнішніх та внутрішніх конструкцій літака.


Іван Лавренко – головний металург ДП «Антонов»

Перший бар’єр захисту на листах – це лакування. На листи із алюмінієвих сплавів наноситься на поверхню практично чистий алюміній, він розкачується, це називається плакування. Другий бар’єр ми спеціальними методами електрохімічними – на поверхні створюємо досить товсту обширну плівку, наповнюючи її наприклад хроматами, які також захищають поверхню від корозії. Третій бар’єр – це лакофарбові покриття, це ґрунти, в які вводяться спеціальні інгібітори корозії. Наступне – на ґрунти ідуть емалі, декілька шарів емалевого покриття.

Але, головне, у захисті від корозії – правильне проектування транспортного засобу, наголошує Іван Лавренко.


Іван Лавренко – головний металург ДП «Антонов»

При проектуванні потрібно уникати ємностей, де не було б провітрювання, де збирався конденсат. Тому на літаку є дренажні отвори. Для того, щоб волога не затікала під стрингер і обшивку, не скопичувалась і не викликала там корозії ми наносимо герметик. Тобто в отвір ми вводимо герметик чи ґрунт. Ми заповнюємо щілини, наносимо валик герметику, який не дозволяє потрапляти туди волозі.

І хоча авіакатастрофи через  пагубний вплив корозії трапляються вкрай рідко, Іван Лавренко їх не виключає. Недогляд під час експлуатації може привести до трагедії. Тому вихованець Малої академії наук вважає, що краще перестраховуватися – і підвищувати антикорозійний захист – не лише в авіації , але й в інших галузях.

Категорія: Дослідження проекту | Додав: Admin (25.11.2011)
Переглядів: 3402 | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК